За гуми BFGoodrich

Кога избирате гума, вие избирате колку ќе се забавувате на возачкото седиште. И ако можете да цените повисоки перформанси, брендот BFGoodrich® е гумата за вас. Децениските успеси во мотоспортот ни помогнаа да развиеме гуми за да ви го дадеме држењето и контролата што ги бара вашето духовно возење – било на пат или надвор. Бидејќи колку повеќе имате контрола, толку повеќе ќе се забавувате и вие.

ЗА ЕНТУЗИЈАСТИ, ОД ЕНТУЗИЈАСТИ

Вљубениците во возењето не се единствените кои уживаат во своите возила. На секој кој го живее животот со чувство за авантура му треба начин да излезе во светот и да ужива во него. Каде и да ве водат вашите интереси, пневматиците BFGoodrich® веруваат дека можете да се забавувате на патот.

Нашите гуми се дизајнирани и изградени од ентузијасти – луѓе кои одат на патека за денови или на терен за време на викендите. Работиме на постојано подобрување на перформансите на гумите бидејќи го сакаме истото од гумата што ја правите и вие. Повеќе контрола, повеќе стисок и повеќе насмевки зад воланот.

Љубовта кон возењето е долгогодишниот дух на гумите BFGoodrich. Ве покануваме да се уверите и самите да разговарате со еден од нашите дилери кој може да ви објасни што ги прави нашите гуми подобри перформанси и да го пронајдете идеалното вклопување за вас. Кога возите на гуми BFGoodrich, доживувате што навистина може да направи вашиот автомобил.

BFGOODRICH LOGO

Погледнете ја нашата понуда на 

Зимски гуми

Летни гуми

Гуми за сите сезони 

За сите дополнителни прашања слободно конактирајте не 

02/3111-131

070/306-729

Работно време од 09:00 до 18:00

https://www.bfgoodrichtires.com/