SAVA ESKIMO S3+ (155/80R13 79T/Q)

3,750ден. 2,625ден.

Сава Ескимо С3+

Совршена зимска гума со одлична контрола на пократки растојанија при запирање и сопирање.

Добрите зимски перформанси не секогаш значат високи цени.

Sava eskimo s3 + обезбедува цврст зафат на влажни коловози и површини покриени со снег – помалку загрижува кога станува студено. Симболот за снегулка потврдува дека е класифициран како гума што се користи во текот на зимата.

*Сигурна при контакт со снег
*Сигурно сопирање на влажни површини
*Отпорност на пролизгување
*Добра километража

  • Бренд: Sava
  • Ширина: 155
  • Висина: 80
  • Дијаметар: 13
  • Модел: Eskimo S3
  • Индекс: 79
SKU: 12022 Categories: ,
preloader