SAVA ESKIMO S3+ (195/65R15 91T)

3,100ден.

Совршена зимска гума со одлична контрола на пократки растојанија при запирање и сопирање.

Добрите зимски перформанси не секогаш значат високи цени.

Sava eskimo s3 + обезбедува цврст зафат на влажни коловози и површини покриени со снег – помалку загрижува кога станува студено. Симболот за снегулка потврдува дека е класифициран како гума што се користи во текот на зимата.

Сигурен при контакт со снег
Сигурно сопирање на влажни површини
Отпорност на пролизгување
Добра километража

  • Бренд: Sava
  • Ширина: 195
  • Висина: 65
  • Дијаметар: 15
  • Модел: Eskimo S3
  • Индекс: 91
SKU: 12051 Категории ,
preloader