Windforce зимски гуми со непобедлива цена

Гумите Windforce се висококвалитетен кинески бренд, кој е добро признаен и на домашниот и на меѓународниот пазар. Сите модели на шарите и спецификациите на гумите се дизајнирани од тимот за истражување и развој според најновите барања на пазарот. Пневматиците на Windforce се произведуваат со опрема од прва класа и строги системи за управување со квалитет, за да обезбедат крајниот производ со врвен квалитет. Поради нивната силна конструкција и напредни дизајни, гумите Windforce лесно ги достигнаа сите потребни сертификати за да им овозможат да се користат насекаде во светот. Гумите се извезуваат во Европа, Америка Азија и Австралија.

Со висок квалитет, разумни цени и одлична услуга за клиентите и пост продажна поддршка, Windforce освојува нови пазари секој ден.

Годишно производство : 20 милиони гуми за автомобили + 2 милиони гуми за камиони.

Хомологација H4 – Holland

Во Македонија гумите ги продаваме 9 години и досега се продадени повеќе од 300,000 гуми.

Гумите имаат 1 година писмена гаранција.

Call canter: 02/3111-131

Најпродавани димензии

175/70 R13 | 175/65 R14 | 185/65 R14 | 195/65 R15 | 205/55 R16 | 225/45 R17

Побарај ја твојата димензија тука

Windforce зимски гуми со непобедлива цена

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Required fields are marked *